Οπαδοί της Μαρσέιγ έφυγαν πριν τη λήξη της αναμέτρησης και… έτρεξαν πίσω μετά το γκολ! (video)

Οπαδοί των “γηπεδούχων” έφυγαν πριν το τελευταίο σφύριγμα της αναμέτρησης για το Κύπελλο κόντρα στην Ανεζί, σκόραραν στο 97′ και έτρεξαν να δουν την… παράταση, όμως γνώρισαν ντροπιαστικό αποκλεισμό.

Η Μαρσέιγ, αποκλείστηκε από την Ανεζί στα πέναλτι, με τους οπαδούς της να απογοητεύονται. Συγκεκριμένα, ενώ το σκορ ήταν στο 2:1 υπέρ των φιλοξενούμενων, φίλοι των γηπεδούχων αποφάσισαν να φύγουν πριν τη λήξη της αναμέτρησης, με την ομάδα τους να φέρνει στα ίσα την αναμέτρηση στο 96′. Τότε, αφού άκουσαν του πανηγυρισμούς, έσπευσαν να επιστρέψουν στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν την παράταση.

Η ομάδα τους όμως γνώρισε ντροπιαστικό αποκλεισμό, καθώς ηττήθηκε 7:6 στα πέναλτι με τον… ποδοσφαιρικό θεό να τους τιμωρεί.//